.

.

Кети Кери „Одмори на уметноста во платното во Рио“

Кети Кери „Одмори на уметноста во платното во Рио“

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Кети Carey Subject : Пејзаж-апелационен стил : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на река опкружена со растенија со планински капеј во позадина. Истакнати бои : зелена, светло сина, портокалова, жолта, кафеава Кети Кариис Сликите изразуваат суштинска врска на сите нешта преку радосен дух. Како остварен сликар на нафта, Кери работи во уникатна верзија на современ стил на експресионистичка боја. Таа ги раскажува своите приказни за возбудлива радост со употреба на гестурни мозочни удари, живописна боја и ритмички композиции. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Кети Кери „Одмори на уметноста во платното во Рио“.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата