.

.

Ен Келе „Виножито бои јас“ платно уметност

Ен Келе „Виножито бои јас“ платно уметност

DEN 400.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Ен Kellesubject : Abstract Style : Modern & Modernivery Product Type : Gallery-завиткан платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на виножита. Истакнати бои : Бела, тен како возрасна, Кел Бојд се тргуваше во нејзините обоени моливи за кариера во јавната политика. Додека работеше за градоначалникот на Нешвил, таа го преиспита својот детски сон и купи некои уметнички материјали за да ублажи дел од секојдневниот стрес. Две години подоцна, во 2005 година, Кел зеде скок на верата и го лансираше своето студио, Ен Келе Дизајнс. Таа сега живее и работи во Тенеси, создавајќи го она што го сака. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Ен Келе „Виножито бои I“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата