.

.

3. Карати тркалезна форма Лондон сина нараквица од топаз во стерлинг сребрен стил SB3580

3. Карати тркалезна форма Лондон сина нараквица од топаз во стерлинг сребрен стил SB3580

DEN 3024.00

Количината на стоката
Това е достапна

3,00 карати тркалезна форма Лондон сина нараквица од топаз во Стерлинг Сребрен стил SB3580 Gemstones : Оригинален лондонски сина топаз : 11 парчиња, тркалезна форма, 4,00 мм, 3,00 карати вкупна тежина. Камените на камењата имаат длабока богата боја и огромен оган. Нараквица : 8,90 грама чисто стерлинг сребро со 0,925 печат 7 1/4 должина, ширина 1/8. Нараквицата има еден од еден вид дизајн со прекрасна бела златна завршница. Вклучува кутија за подароци за потпис и. 3 карат вкупна тежина Лондон сина нараквица за камења од топаз во Стерлинг Сребрена. 4 х 4мм, круг, убави сини скапоцени камења. Безбедно постепено поставено во сребро. Тениска нараквица во сребро. Топаз е родител за месец ноември. Вклучува кутија подготвена за подарок за потпис. Прави одличен подарок за годишнини, родендени, празници или други специјални прилики.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата