.

.

Модулот За Вентилатор за Ладење на моторот Одговара изберете: 1998-ФОЛКСВАГЕН НОВА БУБА, 1999 - ФОЛКСВАГЕН ЏЕТА

Модулот За Вентилатор за Ладење на моторот Одговара изберете: 1998-ФОЛКСВАГЕН НОВА БУБА, 1999 - ФОЛКСВАГЕН ЏЕТА

DEN 1791.84

Количината на стоката
Това е достапна

Повеќето од денешните возила се опремени со Електрични Вентилатори за Ладење кои се одговорни за одржување на течноста за ладење на моторот во постојан температурен опсег. На неколку апликации овие вентилатори се контролирани од модул за вентилатор за ладење на моторот кој прецизно ја контролира брзината на вентилаторот за да ја минимизира загубата на енергија и да ја зголеми економичноста на горивото. Гејтс нуди Модули За Вентилатор За Ладење На Моторот кои одговараат на популарните апликации кои покриваат милиони возила во функција. Нашите модули за замена На Перформансите на ОЕ обезбедуваат точно вклопување и лесна инсталација, додека ефикасно го враќаат системот за ладење на правилно функционирање и перформанси.Делови се "приклучок и игра" за лесна инсталацијана одредени апликации модулот не е достапен одделно од дилерот. Намалете ги трошоците за поправка со замена на модулот наспроти целосното склопување на вентилаторот инженерското подобрување е вградено во делови со висока стапка на дефект за да се подобрат перформансите и долговечноста - Управувано Од Можноста Модул За Вентилатор за Ладење На Моторот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата