.

.

Трговска марка ликовна уметност Флорида плажа стол 2 платно уметност од Престон бел мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност Флорида плажа стол 2 платно уметност од Престон бел мат, црна рамка

DEN 1530.08

Количината на стоката
Това е достапна

Ова подготвено уметничко дело на подготвено, издвојувајќи ја станица за спасување на плажа.giclee (Jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање на репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Трговска марка ликовна уметност „Флорида Бич Чаир 2“ Канвас уметност од Престон Вајт Мат, Црна рамка : Уметник : Престон. Тема : наутички и плажа. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела душек, платно, акрилик. Подготвени да висат. Висок квалитет. Печатено со употреба на giclee, што е напреден процес на изработка на печатење. Репродукциите се практично разликуваат од оригиналите. Гикли е прифатен од многу галерии, музеи и приватни колекционери.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата