.

.

Дорман Странична Врата Стакло За Огледало За Специфични Модели одговара изберете: 2002 - ШЕВРОЛЕТ ТРАИЛБЛАЗЕР, 2002-ГМЦ ПРАТЕНИК

Дорман Странична Врата Стакло За Огледало За Специфични Модели одговара изберете: 2002 - ШЕВРОЛЕТ ТРАИЛБЛАЗЕР, 2002-ГМЦ ПРАТЕНИК

DEN 1741.92

Количината на стоката
Това е достапна

Испукано огледало стакло? Ова стакло за огледало на вратата е прецизно дизајнирано за да одговара на оригиналното стакло на огледалото на вратата со специфични години на возилото, прави и модели за едноставна и трајна работа за замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-ова стакло за огледало на вратата е направено за да одговара на оригиналното стакло за огледало на одредени возила. Беспрекорен дизајн - прецизно исечен за да одговара на обликот и изгледот на фабричкото стакло. Економично решение-заменете го само скршеното стакло на огледалото наместо целото склопување на огледалото. Лесна инсталација-следете едноставна постапка чекор-по-чекор за да го замените постојното стакло. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Буик Рение : 2004, 2005, 2006, 2007 ШЕВРОЛЕТ Трејлблазер ЕКСТ : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Шевролет Трејлблазер : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009гмц Пратеник XL : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Гмц Пратеник КСУВ : 2004, 2005 Гмц Пратеник : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 Олдсмобил Бравада : 2002, 2003, 2004.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата