.

.

Трговска марка ликовна уметност „Утринска магла“ платно уметност од Бетан Лутц

Трговска марка ликовна уметност „Утринска магла“ платно уметност од Бетан Лутц

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Бетана Лутссубјект : Пејзаж-апестит : Традиционално производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бетана Лутс „Утринска магла“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата