.

.

Трговска марка ликовна уметност Напа долина Canvas wallидна уметност од Рио

Трговска марка ликовна уметност Напа долина Canvas wallидна уметност од Рио

DEN 1530.08

Количината на стоката
Това е достапна

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има мртва живот на вино, грозје и сирење. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува безделна презентација на готовиот производ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата