.

.

Млечен аквамарин и култивиран ѓердан од сребрена станица од слатководни бисери, 18 “

Млечен аквамарин и култивиран ѓердан од сребрена станица од слатководни бисери, 18 “

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Додадете нешто посебно во вашата колекција на накит со оваа млечна аквамарин и култивирана слатководна бисер, сребрена станица, ѓердан, 18 ". Овој ѓердан од станицата има млечно аквамарин, култивирани бисери од слатководни и сребрени мониста кои се сигурни дека ќе вртат глави. 18-инчните ѓердан од станицата се одликува со млечни аквамарински камења со тркалезна форма со големина на 8,0мм. Белите култивирани бисери од слатководни бисери се заоблена форма и со големина на 6.0- 7.0мм во текот на станицата ѓердан додавајќи светло бел сјај на шемата на бои. Во ѓерданот се карактеризира и родиум позлатени сребрени мониста. Прицврстувачот е пролетен прстен, со што ѓерданот е лесен за ставање и полетување. ѓерданот е 18-инчи и вклучува 2-инчен екстендер. Металниот тип е стерлинг сребро од родиум во висок лак. Убавата и едноставна млечна аквамарин и култивирана ѓердан од слатководни бисери вклучува пакување на подароци, така што ако овој ѓердан е за пријател, сопруга или мајка, го имате тоа покриено! Млечен аквамарин и култивиран слатководен бисер Стерлинг Сребрена станица ѓердан, 18 "стил на накит во 18" : Ѓердан. Тип на ѓердан : станица, калај-чаша. Должина на ѓердан : 18-инчи, 2-инчен продолжувач. Тип на бисер : култивиран бисер на слатководни. Големина на бисер : 6,0 - 7,0 мм. Боја на бисер : бела. Третман со боја на бисер : Природно. БЕЗБЕДНИЦИ НА ПЕРЛОВНИЦИ : Лесно забележано. Тип на скапоцен камен : Млечен аквамарин. Големина на скапоцен камен : 8,0 мм. Боја на скапоцен камен : Сина. Тип на метал : Родиум позлатена сребро. Тип на затворач : пролет-прстен. Вклучува кутија за подароци.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата