.

.

Машка Нараквица Од Сребрен Челик Кенет Кол Со Сино Аналогно Бирање НВТ

Машка Нараквица Од Сребрен Челик Кенет Кол Со Сино Аналогно Бирање НВТ

DEN 1417.60

Количината на стоката
Това е достапна

Кенет Кол 10031325 Машка Нараквица Од Сребрен Челик Со Сино Аналогно Бирање NWT Овој Кенет Кол е олицетворение на секојдневен часовник кој работи како совршена компонента за гардероба за разновидна низа средини. Неговата сребрена лента е изработена од силен нерѓосувачки челик што создава масен, но смел изглед. Овој аспект е она што го прави овој часовник совршено прилагоден за поформален амбиент или настан. Добро ќе оди со секој деловен костум или панталони со копчиња додека сте на работа.Неговата обвивка е обликувана од цврст нерѓосувачки челик кој е широк 35ММ и дебел 12ММ. Ова не само што ветува супериорна издржливост, туку и неговата темна нијанса на сребро додава кул, но рафиниран раб. Неговите arпски бројки придонесуваат за неговата лежерна аура на директен начин, а сребрените детали создаваат суптилен, но забележлив контраст со синото бирање. Темните карактеристики особено го зголемуваат робусниот изглед на овој часовник, што го прави соодветен за вашиот дневен неформален кодекс на облекување или ноќно излегување со момците. Не само што изгледа цврсто однадвор, туку е изградено и за да биде еластично. Неговото бирање го чува минерален кристал и има водоотпорност до 30 метри / 100 стапки / 3 банкомати.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата