.

.

Лариса Вероника Тројна Сек Танзанија Кафе Од Пибери

Лариса Вероника Тројна Сек Танзанија Кафе Од Пибери

DEN 207.84

Количината на стоката
Това е достапна

Тројна Сек Танзанија Кафе Од Пибери (Мешунки Од К-Шолја Со Една Порција)Пробајте го нашето вкусно кафе Од Танзанија Од Тројна Сек во нашите погодни мешунки за кафе! Нашите мешунки за кафе се компатибилни со сите системи за подготовка на к-чаши со една порција.Нашето кафе Од Пибери Од Тројна Сек Танзанија го комбинира уникатниот вкус на тројна Секунда со неверојатниот вкус на нашата специјална база за кафе Од Танзанија Пибери. Нашето кафе Од Пејбери Од Танзанија е печено со средна светлина, со нежни овошни ноти и завршна обработка и киселост со средно тело, што потоа се зачинува со нашиот природен вкус на Тројна Секунда. Пиперките се уникатно зрно кафе кое сочинува околу 5 проценти од сите собрани зрна кафе. За време на циклусот на раст, пиперките се формираат кога зрното кафе не се дели на типичните две оплодени парчиња и останува како едно семе во форма на грашок. Оваа разлика во формата резултира со мал процент на кафе кое е ценето поради неговиот уникатен, светло кисел, посложен вкус. Состојки : Кафе Од Танзанија И Природен Вкус на Тројна Сек.Сите наши мешунки за кафе се рециклираат во објекти каде што се прифаќаат! Кога мешунката ќе се олади, едноставно извадете го капакот, испразнете ги терените и филтерот за компостирање и рециклирајте го преостанатиот капак и чаша.Лариса Вероника е ексклузивна линија на природни производи со врвен квалитет кои користат само најчисти и најдобри состојки од целиот свет. Лариса Вероника е обележана со највисоките можни стандарди за чистота, стабилност и свежина. Сите наши производи се подготвени со највисоки елементи за контрола на квалитетот, од суровини низ целиот производствен процес, до моментот кога шишињата или кесите се запечатени за свежина и се испраќаат до вас. Нашите највисоки можни стандарди се сертифицирани од независни лаборатории и поддржани од нашата лична гаранција.Лариса Вероника се стреми да ги направи сите производи достапни и ние постојано го истражуваме пазарот за да ја одржиме нашата достапност и да бараме нови начини да ви служиме вам и на оние што ги сакате. Лариса Вероника стана доверливо име за домаќинството за многу семејства.Лариса Вероника е спакувана во контејнери за рециклирање, отпорни на храна, кои можат да се рециклираат.Зооскејп е горд што е ексклузивен дистрибутер на сите зачини, закуски, храна и состојки На Лариса Вероника во Соединетите држави, Канада и ширум светот.. Спакувани во Соединетите држави во сертифициран објект c GMP (тековна Добра Производствена Практика). Нема полнила. Производител : Лариса Вероника. Големина : 12 парчиња. Лесен за употреба сушен формат во пригодна торбичка за стоење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата