.

.

Јужно Море култивиран слатководен бисер и дијамант акцент 14kt розово злато лисја од круна со низа со ланец

Јужно Море култивиран слатководен бисер и дијамант акцент 14kt розово злато лисја од круна со низа со ланец

DEN 6544.00

Количината на стоката
Това е достапна

Добијте софистициран изглед со овој класичен миабела јужно море култивиран слатководен бисер и дијамантски акцент на лисја од круна со ланец. Монтирана во бујно розово злато, овој елегантен приврзок располага со пад од 14-14,5 мм во форма на јужно море култивиран слатководен бисер. Исто така, прикажува седум дијаманти поставени со тркалезно, поставени со дијаманти поставени во кластерска шема на врвот во мотиви на маркиза. Полиран до брилијантност, овој опустошен приврзок е суспендиран на 17-инчен синџир во Сингапур и е обезбеден со затворач на прстенот. Овој привлечен приврзок е сигурен дека ќе привлече внимание на најдобрите модни влијатели. Изработено во злато од роза од 14 KT. 14-14,5 мм Јужно Море култивиран слатководен бисер. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Песни поставени камења. Должина на ланецот : 17 инчи. Клип на пролетниот прстен. Капка приврзок со ланец. Јуни Борден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата