.

.

Прстен на прстен за проверка на жолтото злато од злато, жолто злато 6x

Прстен на прстен за проверка на жолтото злато од злато, жолто злато 6x

DEN 11120.00

Количината на стоката
Това е достапна

Едноставно, но впечатливо, овој привлечен прстен пукна сина нијанса со 0,7 CTTW Checkerboard-Cut Swiss Blue Topaz Gemstone точно поставен на бајпас дизајн. Модерен од 14 карат жолто злато Овој елегантен и софистициран прстен е сигурно да го воздигне вашиот секојдневен стил. Овој агличен прстен е достапен во големината на прстот 7.Метална тежина : 1.09 Грамсјел Вид : Стил на фининг : Gemstone Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Bide Bandth : 1 Mmring Size : 7 Gem Stone Детали : Тип : Тип на сина боја Топзбертстон месец : Месец : месец : месец : месец : месец : месец : Декември : Checkerboard Shape : Ovalsize : 6mm x 4mmweight : 0,7 Cttwquantity : 1jewelry Поставување : Пронгиур ставка пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја за потекло : Соединетите Држави 14 Карат жолто злато, Gemstone.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата