.

.

Бејсајд Донела Модерна Машина За Перење Област Килим, 6'7 6'7 Тркалезно, Сино Злато

Бејсајд Донела Модерна Машина За Перење Област Килим, 6'7 6'7 Тркалезно, Сино Злато

DEN 2207.04

Количината на стоката
Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата на Килими бејсајд Модерен Стил На Килим Што Може да се Пере Во Машина и семејни перформанси се здружуваат во Колекцијата На Килими Бејсајд. Овие килими се перат во машина за лесна нега, лесна употреба. Фали брилијантен избор на бои и дизајни, Бејсајд килими го подигнуваат декор на секоја соба. Овие разноврсни килими се направени од машина користејќи меки синтетички предива за долготраен шарм. Дизајниран за комплетирање на секој простор за живеење, спална соба или трпезарија. Боја : Сина/Златна. Големина : 6'7" х 6 '7" Круг. Рамен Ткаат Во Турција. Висина на купот : 0.17 во. Полиестер. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Машина За Перење. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата