.

.

Миа Агат Сина 20-Парче Порцелан Вечера Во Собата

Миа Агат Сина 20-Парче Порцелан Вечера Во Собата

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Класичниот формат доби допир на модерност со триаголниците со висок релјеф распослани по површината на парчињата во колекцијата Миа. Рамната чинија Миа беше толку успешна во линијата Готвач што освои комплетен сет за вечера. Парчињата се произведуваат во многу висококвалитетен порцелан, а неговата декорација добива траги инспирирани од геометријата. Длабоката чинија, дел од комплетот за вечера, е украсена во релјеф на задниот дел од парчето, има поголема длабочина од сличните и може да се користи како сад. Покрај тоа, колекцијата Миа Агат носи нијанса на смарагдно зелена боја во своите парчиња, минерален тренд применет во модата и сега на масата. Целата моќ и богатство на природата преведени во уникатен сет за јадење! Комплет од 20 парчиња вклучува : 4 чинии за Вечера, 4 чинии За Десерт или салата, 4 чинии За Супа, 4 Чаши За Чај, 4 чинии За Чај. Редење И Отпорен на Гребење. Микробранова Печка, Печка И Машина За Миење Садови Безбедно. Бпа И Олово Слободен. Сјајна површина безбедна за контакт со храна-Одобрена од фда.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата