.

.

Хановер 1500w 16.5 Пренослива Електрична Инфрацрвена Халогена Топлинска Светилка Со Држач За Монтирање И Држач

Хановер 1500w 16.5 Пренослива Електрична Инфрацрвена Халогена Топлинска Светилка Со Држач За Монтирање И Држач

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

При изборот на надворешен систем за греење или гаражен грејач, размислете за линијата на електрични инфрацрвени грејачи на хановер. 26,5-инчен модерен електричен инфрацрвен грејач во хановер е совршен за вашиот двор, трем, балкон, гаража, работилница и многу повеќе! Грејачот има две поставки за топлина управувани од практичен далечински управувач, погодно вклучени со грејачот. Лесен за склопување, овој модел може да се монтира на ѕид, да се закачи од таванот или да се монтира на вклучениот држач од нерѓосувачки челик за беспрекорна интеграција во вашиот простор за забава на отворено. Слично на сонцето, инфрацрвената топлина е зрачна топлина што го загрева човекот или предметот директно наместо да го загрева воздухот помеѓу нив. Халогениот инфрацрвен грејач е исполнет со халоген гас и има висока температура на елементот за оптимална излезна топлина. Халогената инфрацрвена топлина е директна и многу ефикасна за области каде што инсталацијата треба да биде малку подалеку. Останете удобни со електричните грејачи на отворено во хановер! МОДЕРЕН ГРЕЈАЧ : Овој 26,5 во грејач изгледа ултра стилски во неговиот тенок и заштеда на простор дизајн. Овој ефикасен и сигурен грејач е одличен за да ви биде удобно во тие студени ноќи со пријателите. ЕДНОСТАВНО И БЕЗБЕДНО ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ-Сега користењето на вашиот електричен грејач е попогодно за употреба со неговиот лесен за употреба далечински. Превртете го прекинувачот НА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ и престо-имате топлина!. МОЌНА ЕФИКАСНА ТОПЛИНА : овој електричен грејач може да пренесува топлина до радиус од 40-52 квадратни метри, совршен за удобност на вашиот двор, трем, балкон, гаража или работилница. ЛЕСНО ЗА СКЛОПУВАЊЕ : вашиот нов електричен грејач бара минимални алатки за да можете да го користите вашиот модерен нов грејач за кратко време. ИНСТАНТ ТОПЛИНА : овој инфрацрвен грејач има 2 поставки за напојување : Низок 750 W и Висок 1500 W. Топлината може да се почувствува веднаш штом ќе ја вклучите!. Електрична халогена инфрацрвена топлинска светилка за закачување на таванот, монтирање на ѕид или самостојно со далечински управувач. Дизајниран за употреба на вашиот двор, трем, балкон, гаража, работилница и многу повеќе. Вклучен држач од нерѓосувачки челик за лесно поставување на грејачот. Штандот има прилагодлива висина од 45 до 80 инчи за да одговара на вашите потреби. Заштита од прегревање и безбедносен прекинувач над врвот за ваша безбедност. Линеарната топлинска насока ја загрева патеката до 52 квадратни метри. фт. Тенок, модерен дизајн и компактна големина работи добро со повеќето локации. Технологија на халогени светилки со параболичен рефлектор за оптимална излезна топлина. Грејач за килибар за силна ефикасност на топлина без време на загревање и без загуба на топлина. Поставување на двојна топлина : 750 W/2559 BT и 1500 W/5118 BTU. Вклучен држач за виси/монтирање со вклучени упатства за инсталација. Должина на кабелот за напојување : 6,25 стапки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата