.

.

Мираж Спенсер Геометриска Област Килим, Браун, 8' 10'

Мираж Спенсер Геометриска Област Килим, Браун, 8' 10'

DEN 5727.68

Количината на стоката
Това е достапна

Мираж Килим Колекција. Вискоза Област Килими. Колекцијата Килими Мираж на гламурозни килими од областа на вискозата е инспирирана од ултра-кул атмосфера На Холивуд. Сјајниот, исечен куп тон на тон на овие килими е обоен во меки, паметни бои кои предизвикуваат слики од ноќни клубови исполнети со чад и раскошни мезонети на Пацификот. Рачно се наѕираше од избрани вискозни предива за ветровито чувство на западниот брег што ќе внесе современ декор со калифорниски талент. Боја : Кафеава. Големина : 8 'х 10'. Раката Се Појави Во Индија. Висина на купот : 0,25 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 80% Банана Уметност Свила, 20% Памук. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата