.

.

® Ѕвезда брз притисок шпорет, 6. Кварт, Полиран нерѓосувачки челик, погоден за индукциски садови, дно за термо дифузија, безбедносни системи, лесен за употреба и чист

® Ѕвезда брз притисок шпорет, 6. Кварт, Полиран нерѓосувачки челик, погоден за индукциски садови, дно за термо дифузија, безбедносни

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Шпанскиот Шпорет Под Притисок На Ѕвезда (8 пси) овозможува намалување на времето за готвење до 70% во споредба со конвенционалните методи за готвење. Оваа големина од 6,3 литри е совршена за 4-6 оброци. Долготрајна издржливост благодарение на дизајнот од нерѓосувачки челик и погоден за секаков вид шпорет : гас, електричен, индукциски и керамички. Од суштинско значење за здрав начин на живот бидејќи ги зачувува витамините и минералите кои обично се губат во конвенционалните методи за готвење. Овој шпорет под притисок со високи перформанси може да се користи за готвење под притисок, конзервирање под притисок, печење и испарување и е опремен со 3 дополнителни безбедносни системи : вентил за работна тежина, сигурносен вентил за прекумерен притисок и вредност на стегачот. Неговата позиција за отклучување за отстранување за чистење и машина за миење садови го прави Шпоретот Под Притисок На Ѕвездата победник за чистење без напор. Отпорен на ' рѓа, искривување, пукање, оцрнување и дамки. Ѕвезда 6 Qts. Шпорет Под Притисок Од Нерѓосувачки Челик.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата