.

.

Трговска марка ликовна уметност „Платно за платно на компири“ од Винсент ван Гог

Трговска марка ликовна уметност „Платно за платно на компири“ од Винсент ван Гог

DEN 457.44

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Винсент ван Гогсубјект : People Style : Trational Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група луѓе кои седат околу мала маса. Винсент Ван Гог беше холандски пост-импресионистички сликар чија работа, забележителна за својата груба убавина, емоционална чесност и смела боја, имаше далекусежно влијание врз уметноста од 20 век. Тој продаде само една слика за време на неговиот живот, и беше малку познат на уметничкиот свет во моментот на неговата смрт, но неговата слава се зголеми брзо после тоа. Неговото влијание врз експресионизмот, фавизмот и раната апстракција беше огромно, и може да се види во многу негови дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Група луѓе кои седат околу мала маса.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата