.

.

Кран Кран Овлажнител ,a

Кран Кран Овлажнител ,a

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Овлажнител, Топла Магла 1 овлажнител 3.6 галон излез дневно. Обезбедува влага за сува кашлица, иритација на синусите и други ефекти предизвикани од сув воздух. Поддржува лесно дишење и олеснување на метежот. Контрола на влажност : 2 чекор излез на пареа. До 3,6 литри дневно. Медицинска Чаша : за издавање смирувачки пареи. Капацитет на резервоарот : Работи мин. 7 часа на 1 галон резервоарот пополнување. Шепотете Тивко : Обезбедува полесно дишење за добар ноќен сон. Смирувачка работа со топла магла; обезбедува влага за сува кашлица, иритација на синусите и други ефекти предизвикани од сув воздух; поддржува лесно дишење и олеснување на метежот. Обезбедува ослободување од симптомите на кашлица настинка и грип; поддржува лесно дишење и олеснување на метежот; обезбедува влага за сува кашлица, иритација на синусите и други ефекти предизвикани од сув воздух; тивко работење; функција за автоматско исклучување кога резервоарот за вода е празен; отстранлив резервоар за вода за лесно носење и полнење; 2 поставки за излез на пареа за идеална удобност; вклучено ноќно светло; чаша за лекови за додавање смирувачки пареи; произведува пареи без чисти бактерии; 1 литар резервоар работи до 7 часа по полнење. Тип На Овлажнител : Топла Магла. Потрошувачка на енергија : 120 Волти, 60 Hz, 400 вати. Капацитет На Резервоарот : 1 Галон / 4 Литар. Времетраење На Резервоарот : Мин. 7 часа. Излез на 24 часа : 3,6 Галони / 13,7 Литри. Соодветна Големина На Просторијата : Прибл. 250 квадратни. фт. Акустично Ниво : Помалку од 45 (дб). Дополнителни Карактеристики : функција За Автоматско исклучување, контрола на излезната влажност во 2 чекори, индикатор за празен резервоар, чаша за лекови, ноќно светло. Произведено Во Кина. Само за домашна употреба. 1 овлажнител 1800 Николас Бул Елк Гроув Село, ИЛ 60007 Клучни Карактеристики и Придобивки : излез На Топла магла. Температура на излезот на пареа. Отстранлив резервоар за вода. Капацитет на резервоарот за вода. Функцијата за автоматско исклучување се активира кога резервоарот за вода е празен. Четкана декорација на предниот панел од нерѓосувачки челик. Осветлен контролен прекинувач. Резервоар за лекови на пареа. Безбедносен прекинувач за превртување. тивко. 1-галон. отстранлив резервоар за вода. го прочистува воздухот. тивко.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата