.

.

Brita Highpoint Harness Booster Car Seat, Mulberry

Brita Highpoint Harness Booster Car Seat, Mulberry

DEN 4959.84

Количината на стоката
Това е достапна

Овој засилувач за позиционирање на ременот ја спарува супериорната безбедност со стилски дизајн. Мека и мазна ткаенина инспирирана од атлетизмот изгледа одлично во секое возило. Подлогата и ткаенините од кадифен пена го одржуваат вашето дете удобно. 3 слоеви на заштита на влијанието на целокупната страна на телото вклучуваат надворешни перничиња за поддршка на максимална апсорпција на сила на несреќи, длабока школка што апсорбира енергија и брзо-прилагодено на главата на главата и вратот на вашето дете. Одморот со 10 позиции, брзо прилагодување на главата лесно се прилагодува за да остане во чекор со вашето растечко дете, обезбедувајќи заштита на главата до 63 ”високи. Размислено дизајнирано да се вклопи во 3-озоци во повеќето седишта на возила, истовремено обезбедувајќи и пространа удобност во седиштето за вашето дете. Две машини за миење садови, отстранливи држачи за чаши чуваат пијалоци и закуски на дофат и се лесни за чистење помеѓу возењата. Водичите на ременот на возилото во боја и комерцијалниот клип за безбедна кутија го олеснуваат правилно поставување на безбедносниот ремен на возилото, додека долните приклучоци за сидро го одржуваат седиштето стабилно и безбедно. Само напред засилувач 40-120 фунти и високи 38-63 ". Стилски, ткаенина инспирирана од атлетика изгледа одлично во секое возило и е екстра мека и мазна за поудобно возење. Дополнително-пријателски расположен со дополнителна удобна кадифузна подлога и ткаенини за ткаенини за ткаенини Премиум удобност и тивко возење. 3 слоеви на заштита од странично влијание-длабока енергија што апсорбира енергијата, брзо-прилагодување на пена, брзо прилагодување и одмор на главата, и странични перничиња за целосна заштита на телото. Брзо прилагодување на главата од 10 позиции Одморот за одмор лесно прилагодете се за Удобно, безбедно вклопување додека расте вашето дете.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата