.

.

Uxcell Висока Еластична Најлон Бадминтон Рекет Рекет Низа, Бои Пакет

Uxcell Висока Еластична Најлон Бадминтон Рекет Рекет Низа, Бои Пакет

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Низата за рекет за бадминтон е изработена од квалитетен најлонски материјал, кој е издржлив. Не е лесно да се скрши и старее, долг работен век.Предностжицата за бадминтон има висока еластичност и јачина, што може точно да го погоди бадминтонот и да ви обезбеди добар ефект на употреба.Силата на влечење на линијата е 20-23 килограми, што може да се користи во обука за бадминтон, погодна за почетници и спортски ентузијасти.Инструкцијаможете да користите стрингер или други рачни алатки за да ја навојте низата од бадминтон на рекетот во низа и правилно затегнете ја низата на рекетот за да го подобрите ефектот на удирање на рекетот.ЗАБЕЛЕШКА : Поради светлосните ефекти и осветленоста на мониторот, може да има мала разлика помеѓу бојата на фотографијата и вистинската ставка. Уксел 10 МЕТРИ Висока Еластична Најлонска Низа За Рекет За Бадминтон, 5 Бои 10 Боја На Пакување : Црвена, Сина, Црна, Бела, Флуоресцентна Жолта боја. Материјал : Најлон. Должина : 10М / 32,8 стапки (должината е погодна за еден рекет). Дијаметар : 0,7 мм / 0,03 инчи. Сила на напнатост : 20-23 килограми. Пакување Листа : 10 Пакет Бадминтон Рекет Стринг (5 бои, 2 на секоја боја).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата