.

.

Килим апстрактна современа модерна област килим

Килим апстрактна современа модерна област килим

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Додадете модерен пресврт во вашата соба со овој килим во областа. Сината 7'6 "x 9'6 " килим во областа на танго е машинска зафатена со 100% најлон во Индија. Користејќи специјална техника за печатење и миење, овој килим има автентичен изглед на традиционален килим од волна по далеку поприфатлива цена. Поради трајните материјали што се користат во процесот на градење, овој килим нема да има пролевање и е идеален за области со сообраќај со високи нозе. Задната страна на овој прекрасен килим е покриен со половина мелегирана памучна ткаенина за долготрајна употребливост. Со помош на нашите квалификувани занаетчии, рабовите се завршени со рака, додавајќи убав рачно изработен допир на килимот на оваа област. Без разлика дали вашиот украсен декор е модерен, современ, среден век или бохо, овој килим ќе го заврши вашиот дом! За килим Смит : Руг Смит е производител на убави, елегантни, килими за модна напредна област. Без разлика дали вашиот стил е современ, традиционален, излитена шик, модерен, глам или преоден век, ние ги дизајнираме нашите килими во областа со сите мотиви за домашни декор. Во килимот Смит, ние се гордееме со обезбедување на килими за одржлива област на животната средина со употреба на миленичиња влакна во изградбата на нашите производи. Со користење на рециклирани материјали, ние сме во состојба да понудиме прифатливи килими со убави дизајни. Нашите килими се машински изработени и завршени рачно, ви даваат автентичен изглед на рачно изработен килим, но по дел од трошоците. Нашите кадифен килими доаѓаат во најразлични големини, вклучувајќи 5'x7 ', 8'x10' и 7'x9 'за да именуваме неколку. Завршете го вашиот проект за домашни декории со нов килим што ќе го има вашиот следен гостин! Премиум материјал : Ултра висока дефиниција Дигитално печатен дизајн, со луксузно мека завршница на купот. Издржливост и долговечност - високо квалитетна најлон конструкција, дозволувајќи едноставно одржување, без пролевање; Совршено одговара за вашата дневна соба, семејна соба, трпезарија, спална соба или ходник. ПЕТ пријателски и дизајниран со еластичност против секојдневно носење и солзи, идеални за области со висок сообраќај. Куп и димензии - Висина на купот мери високи 0,33 инчи, вкупни димензии на површина - 7'6 "x 9'6". Дизајн и стил - килими со килими се надополнуваат совршено со современи, преодни, модерни, боемски, средината на век, фарма и излитени шик стилови на декор. Разновидност на големини -Семејството Tango Rug се нуди во следниве големини за вклопување во која било просторија : 5 'x 7', 5'6 "x 8'6", 7'6 "x 9'6". Одржување на лесна нега - Лесно за чистење, килим што не пролева. Препорачуваат редовно празнење; тресете или забележете чисто по потреба. За тешко да се отстранат дамките, се препорачува професионално чистење на килим.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата