.

.

Трговска марка ликовна уметност „Ruevercingetorix“ платно уметност од Пол Сигнац

Трговска марка ликовна уметност „Ruevercingetorix“ платно уметност од Пол Сигнац

DEN 253.76

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Пол Signac Subject : City Scapestyle : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има силуета на човек што шета на десната страна на рамката. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Ruevercingetorix“ платно уметност од Пол Сингак.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата