.

.

Магнафлоу Кат-Назад Издувен Систем Комплет за 2006-Хонда Спогодба Е 3.0 Л

Магнафлоу Кат-Назад Издувен Систем Комплет за 2006-Хонда Спогодба Е 3.0 Л

DEN 1071.84

Количината на стоката
Това е достапна

Магнафлоу 16685 Комплет За Издувен Систем За Мачки За 2006-2007 ХОНДА СПОГОДБА ЕКС 3.0 LBrandname : Magnaflow Перформанси Број На Издувни Гасови : 16685 опис : и дизајниран да трае, за оние кои бараат зголемени перформанси и подобра економичност, Издувните системи На Серијата Magna Flow Touring го испорачуваат мазниот длабок звук што го сакате и широко отворената моќност на перформансите што ви треба. Нашите издувни системи имаат дизајни со директен проток за крајна неограничена коњска сила и вртежен момент за голема моќност додека ја одржуваат ефикасноста на издувните гасови. Овие системи се инженерска рамнотежа на нивото на внатрешен и надворешен шум и се тестираат според стандардите sae j1169.Спецификации : Големина На Врвот : 4.0 во.Облик на совет : Количина На Кружен Врв : Материјал 2 Tip : Должина На Нерѓосувачки Врв (во.) : 7.25 Совет Заврши : Полиран Дијаметар Врвот (во.) : 4 Тип на систем : Ниво На Заднина На Мачка : Умерени Серии : Улична Препорачана Употреба : Излез За Изведба Надворешен Дијаметар (во.) : 4број на пригушувач : 3ширина На Телото на пригушувачот (во.) : 5 Облик На Телото на пригушувачот : Тркалезен Материјал За Телото На Пригушувачот : Должина На Телото на Нерѓосувачкиот Пригушувач (во.) : 14мафлер Висина На Телото (во.) : 5 Завршна Обработка На Телото на пригушувачот : Полиран Дијаметар На Телото на Пригушувачот (во.) : 5 х 5материјал : Нерѓосувачки Дијаметар На Цевководи (во.) : 2.5 Влезот Во Внатрешноста Дијаметар (во.) : 2.5 Тип На Влезна Врска : Завртка-On Finish : Стил На Нерѓосувачки Излез : Величина На Директен Излез : Позиција На Dual Exit : Двоен Сплит Rearexhust Тип : Материјал За Издувни Цевки : Нерѓосувачки Тип На Прицврстување : Тип На Завртка-Ontip : Резониран;Валани Раб;Аголна Опрема : 2006-2007 Honda Accord EX V6 3.0 L Улица Серија Нерѓосувачки Систем За Враќање на мачки Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки. Пригушувач Тип : Директно Преку.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата