.

.

Сензор за испраќач на температура Mahle TSE5

Сензор за испраќач на температура Mahle TSE5

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Заптивка/заптивка што не е вклучен сензор обезбедува моторот останува во дефиниран опсег на температура. Карактеристики : Намалете го триењето и продолжете го животот на моторот. Постигнете го максималниот вртежен момент и моќноста. Избегнувајте прекумерна потрошувачка на гориво. Избегнувајте високи нивоа на емисија. Конектор пол на машки терминал количина 1 терминален тип пин Махле Температура Испраќач / сензор TSE5.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата