.

.

Serenelife Дрвена Адирондак отворено внатрешен двор дневни столици отпорни на временски услови lbs

Serenelife Дрвена Адирондак отворено внатрешен двор дневни столици отпорни на временски услови lbs

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Serenelife водоотпорен мебел на отворено Трајлив и долготраен употреба на класичен дизајн Adirondack, лесен за составување на хардверски широки хардвер широки раце и поддржувачки нозе совршени за опуштање околу огнената јама, предниот декор на тремот, столици за внатрешен двор, сет на балкони, седење покрај базенот. Водоотпорен : Изработен од PP материјал од морско одделение, овие отворени внатрешен двор Адирондак столчиња се издржливи, долготрајни и водоотпорни. Тие се изградени за да ги издржат сите видови на временски услови, вклучително и топлина, снег, крајбрежен ветер и спреј со сол, осигурувајќи дека тие со текот на времето го одржуваат својот квалитет и изглед . Голем капацитет : Мерење на 30 ”x 35,5” x 37,5 ”, овој отворен салон Чаир има голема ширина на седиштето од 21 “, длабочина на седиштето од 20 и 14” висина на седиштето, обезбедувајќи доволно простор за удобно седење. Со максимален капацитет на тежина од 300 фунти., Може да смести секој од кој било вид на тело, осигурувајќи дека тие се чувствуваат опуштено и удобно . удобно седиште : дизајнирани за удобност, овие столчиња Адирондак имаат огромно седиште, високи потпирачи за грб и широки потпирачи за рака, правење Тоа е совршено решение за седење за одмор, релаксација и подмладување. It is ideal for use around a fire pit, on a front porch, outdoor patio, balcony, or as poolside seating. EASY TO ASSEMBLE : Assembly of the classic Adirondack chair is a breeze, as the chair comes pre-packed into parts, Елиминирање на потребата да се започне од нула. Вклучените завртки се изработени од 304 не'рѓосувачки челик, што гарантира дека столчињата се отпорни на временски услови и водоотпорни, обезбедувајќи долготрајна издржливост.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата