.

.

Ватабургер Палачинка Микс, оз

Ватабургер Палачинка Микс, оз

DEN 118.08

Количината на стоката
Това е достапна

Мешавина од палачинки, Оригинална, Кутија 32 Унци само додадете вода. И, се разбира, путер и сируп. Нема конзерванси. Пораст и Сјај : време е за најважниот оброк во денот. И ние сигурно сме среќни што сме поканети на вашата маса за појадок. Од 1950 година, ништо не направи погорди отколку да ставиме насмевка на лицата на соседите и пријателите на кои им служиме деноноќно. Сега истурете малку кафе и одете уживајте во појадокот со некој што го сакате. Уживајте! Направено со грижа За Штобургер. Мешавина Од Палачинки, Оригинална. Само додадете вода. И, се разбира, путер и сируп. Нема конзерванси. Пораст и Сјај : време е за најважниот оброк во денот. И ние сигурно сме среќни што сме поканети на вашата маса за појадок. Од 1950 година, ништо не направи погорди отколку да ставиме насмевка на лицата на соседите и пријателите на кои им служиме деноноќно. Сега истурете малку кафе и одете уживајте во појадокот со некој што го сакате. Уживајте! Направено со грижа За Штобургер. НАСОКИ : 5 до 6 (4-Инчен) Палачинки : 1 чаша микс; 2/3 чаша вода. 10 до 12 (4-Инчни) Палачинки : 2 чаши се мешаат; 1-1/2 чаши вода. Палачинки од 15 до 18 (4 Инчи) : 3 чаши измешајте; 2 чаши вода. Палачинки : загрејте ја лесно подмачканата тава На 350 Степени Ф. Измешајте Што Мешавина Од Палачинки Од Бургер и вода. Добро измешајте (малку трнливото тесто прави лесни меки палачинки). Гответе палачинки 1-1/2 минути по страна. Превртете кога ќе се скршат меурчиња и рабовите почнуваат да се сушат (превртете само еднаш). Забелешка : за подебели палачинки, користете малку помалку вода; за потенки палачинки, користете малку повеќе вода. Вафли : загрејте ја пеглата за вафли. Изматете заедно 1 јајце, 1-1/2 чаши вода и 1 лажица масло растително масло. Преклопете во 3 чаши Мешавина Од Палачинки Од Што Бургер додека не се изедначи конзистентноста. Истурете тесто во центарот на подмачкана пегла за вафли и варете додека не поруменат. Прави околу 4-5 вафли. Содржи : пченица, млеко, соја, јајца.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата