.

.

Трговска марка ликовна уметност „Долг пат надолу“ уметност од Филип Саинте-лауд

Трговска марка ликовна уметност „Долг пат надолу“ уметност од Филип Саинте-лауд

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзажцил : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има тесен речен ликвидација низ тревата ливада во основата на планините. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Долг пат надолу“ платно уметност од Филип Саинте-Лауди.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата