.

.

Трговска Марка Ликовна Уметност Фудбалски Портокал Платнена Уметност од Хол Гроат Втори

Трговска Марка Ликовна Уметност Фудбалски Портокал Платнена Уметност од Хол Гроат Втори

DEN 1833.60

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Сала Гроат Ii Subject : Sports Style : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има фудбал во портокалова сцена.Сликарската Сала Гроат ВТОРИ, професор и претседател на Уметноста и Дизајнот на Колеџот На Заедницата САНИ Брум, предава курсеви за основање во сликарство, цртање, теорија на бои и компјутерска графика. Гроат заработил магистер по ликовни уметности во сликарство и цртање од Градскиот Универзитет Во Њујорк во Бруклин, диплома за уметности во историјата на уметноста, малолетник во студиската уметност На Универзитетот Бингамтон и присуствувал на програми за постдипломски и сертификати На Државниот Колеџ Бафало, Универзитетот Сиракуза И Колеџот За Уметност и Дизајн савана. Тој, исто така, присуствуваше на летните сесии во Школата За Уметност Чаутауква, Чаутауква, ЊУЈОРК и Студискиот Центар Вермонт во Џонсон, Вт. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. фудбал во портокалова сцена.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата