.

.

Хејс 92 - Комплет За Спојки одговара изберете: 1967-ШЕВРОЛЕТ КАМАРО, 1969-ШЕВРОЛЕТ Ц10

Хејс 92 - Комплет За Спојки одговара изберете: 1967-ШЕВРОЛЕТ КАМАРО, 1969-ШЕВРОЛЕТ Ц10

DEN 5279.84

Количината на стоката
Това е достапна

Компатибилен со 1955-85 gm® L6/V6/V8, 11 во. дијаметар, 10-сплајн. Овој производ не е создаден или продаден од gm®.; Хејс Стрит 650 единечни комплети за дискови се дизајнирани рачка високо модифицирани мотори до 650 природно аспирирани коњски сили (600 КС за присилна индукција Наменета за нивоа на моќност до 650 природно аспирирани коњски сили (600 КС за присилна индукција/азот). Точно-улична / Лента-спојка комплет за духовно улично возење и честа употреба на патеката. Плочата за притисок нуди 30% поголема сила на стегање од залихите. Синтерувана метална површина за триење на дискот што се користи за помазно вклучување за време на лансирањето на возилото. Надграден центар со 8 пружини со полиуретански капсулирани пружини за амортизери се справува со 3 пати повеќе од оптоварувањето на ударот над стандардните пружини на дискот. Сите Комплети за Спојки На Улица 650 доаѓаат во комплет со плоча под притисок, диск, лежиште за исфрлање и алатка за усогласување. Достапно ЗА ГМ, ФОРД, АМЦ, Џип и Крајслер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата