.

.

Млечно Чоколадо на Херши Со Големина На Закуска Од Бадеми, Торба За Бонбони За Ноќта на Вештерките, 10. оз

Млечно Чоколадо на Херши Со Големина На Закуска Од Бадеми, Торба За Бонбони За Ноќта на Вештерките, 10. оз

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Таму е среќен, а потоа е херши е среќен. Направено од прекрасното, кремасто млечно чоколадо кое е класика со децении, млечното чоколадо НА ХЕРШИ со бадеми го прави животот повкусен, без разлика дали уживаат сами или споделени со најблиските. Овие бонбони со големина на закуска се совршено уживање за безброј прилики во текот на есенската сезона. Од торби за трик или лекување до бифе за бонбони за забави за костими, тие се подготвени да ги исполнат ноќните барања за грицкање. Чувајте торба при рака за гостите и чувајте некои во оставата, чајната кујна за удобно грицкање кога ќе се појави расположението. Покажете се на вашата ноќ на Вештерките филмска ноќ со прекрасно млечно чоколадо на херши со бадеми бонбони барови облечени за таа пригода за да ја задоволат целата толпа и да го усовршат изборот на ноќни закуски. Можете дури и да ги засладите вашите омилени десерти со овие чоколади исполнети со бадеми со тоа што ќе прелиете кекси, пусти и колачиња со дел или два. Сите се возбудени кога посегнуваат по млечното чоколадо на ХЕРШИ со бонбони од бадеми, а сега можете да бидете и вие! Содржи една (1) вреќа од 10,35 унци Млечно Чоколадо од Херши со Бонбони Со Големина На Закуска Од Бадеми. Доведете го вашето јадење со бонбони, украсување На Ноќта на Вештерките и игри со повеќе на следното ниво со класичното млечно чоколадо на ХЕРШИ со бонбони од бадеми. Кошер-сертифицирано млечно чоколадо со бонбони од бадеми поединечно завиткано за есенска веселба, трајна свежина и грицкање во движење за време на секоја авантура. Клоцајте роденденски забави, прослави на дипломирање, датуми на годишнина, филмски ноќи и камперски огнови засек со класично млечно чоколадо со бадеми за сите вклучени. Вклучете делови од чоколадото на ХЕРШИ со бонбони од бадеми во нови рецепти за десерти, станици за сладолед и настани за печење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата