.

.

Трговска марка ликовна уметност „стари доселеници“ платно уметност од Хомер

Трговска марка ликовна уметност „стари доселеници“ платно уметност од Хомер

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Homersubject : Пејзаж-апестит : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има високи дрвја пред пејзажот. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „стари доселеници“ платно уметност од Хомер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата