.

.

Карат Т.В. Тркалезен црно-бел дијамант Стерлинг Сребрен меѓусебно блокирање на приврзокот, 18 “

Карат Т.В. Тркалезен црно-бел дијамант Стерлинг Сребрен меѓусебно блокирање на приврзокот, 18 “

DEN 1168.00

Количината на стоката
Това е достапна

Изразувајте ја својата loveубов и посветеност со овој исклучителен 1/4 карат Т.В. Црно-бел приврзок со црно-бел дијамант, со ланец од 18 ". Покажете го вашиот стил кога го носите овој софистициран ѓердан. Изработено е во бујно сребро од сребро за трајност и траен сјај. Приврзокот има 15 црни и 18 бели пенливи дијаманти (G-H, I2-I3). Секој скапоцен камен е заоблен и поставен за безбедно вклопување. Овој атрактивен приврзок за блокирање е обесен на кабелски ланец од 18 "и се прицврстува со пролетен прстен за безбедност. Пресечените црно-бели дијаманти прават убав контраст за многу различни погледи. Додека црните дијаманти може да се појават помали, тие се погусти од белите дијаманти, така што тие се со иста големина на карат. Врвот на Стерлинг-Силвер носи трепет на носителот. 1/4 Carat T.W. Тркалезен црно-бел дијамант Стерлинг Сребрен меѓусебно блокирање на приврзокот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата