.

.

Дијамант Камен Крал 2. Кт Овална Форма Кафеав Чаден Кварц 18к Жолто Позлатени Сребрени Обетки

Дијамант Камен Крал 2. Кт Овална Форма Кафеав Чаден Кварц 18к Жолто Позлатени Сребрени Обетки

DEN 467.36

Количината на стоката
Това е достапна

Нашиот Бренд : . Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалитет На Фин Накит. Секој Камен Камен Кралот парче е уметничко дело. Обезбедуваме уникатно оптимално искуство за купување за нашите клиенти. Сите наши парчиња поминуваат низ интензивен и ригорозен процес на контрола на квалитетот во нашата домашна канцеларија во Њујорк за да се осигураме дека нашиот накит е до стандард и изграден да трае. Што Нудиме : . Гем Стоун Кинг има широк спектар на фини парчиња накит Од Приврзоци, Веренички Прстени, Обетки и Нараквици, сите се достапни во огромна разновидност На Камења, Камени Бои, Благородни Метали Од 10к, 14к, 18к Злато и 925 Сребро. Гем Стоун Кинг Е Водечки Онлајн Накит Трговците на Мало. Грижа За Накит : . Бидете сигурни да се грижите за вашиот накит. Избегнувајте носење накит во вода. чувајте го подалеку од парфеми и лосиони бидејќи тоа може да предизвика абење. Секогаш чистете го накитот во топла вода со сапун. Пакување : . Скапоцен Камен кралот предмети сите доаѓаат во брендирана амбалажа која е внимателно избрана за купениот предмет. Сите наши предмети доаѓаат во соодветно пакување, осигурувајќи дека се подготвени за подароци по пристигнувањето. Нашето пакување се движи од прекрасни картонски кутии со влошки од пена за безбедност, до елегантни кутии за завршна обработка од цреша со кадифени влошки.WRC-0032-ОВ-КВАДРАТНИ-БР-YGPBProduction Информации. Вкупна Каратна Тежина : 2.4. Метален Тип : Цврсто 925 Жолто Позлатено Сребро. Тип На Ставка : Обетки Со Обетки. Мерења : Камења : 8х6мм. Обетка Назад Наоѓање : Рачката Назад. Тип На Поставување : 4 Пронг. Главни Камени Информации. Тежина На Карат : 2,4 Кт. Тип На Дијамант : Чаден Кварц. Боја : Кафеава. Јасност : Наспроти. Метод На Третман : Термичка Обработка. Форма : Овална. МЕРЕЊА : 8Х6 мм. Број На Камен : 2. Оваа ставка е гордо направена по нарачка во САД. 100% Гарантирано Задоволство.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата