.

.

2p Dc Минијатурен Прекинувач 500v 20A MCB DZ47-63Z-2P Фотоволтаичен Прекинувач За Соларна Енергија, Мал Систем За Производство На Електрична Енергија

2p Dc Минијатурен Прекинувач 500v 20A MCB DZ47-63Z-2P Фотоволтаичен Прекинувач За Соларна Енергија, Мал Систем За Производство

DEN 2111.84

Количината на стоката
Това е достапна

2p Dc Минијатурен Прекинувач 500v 20 A MCB DZ47-63 Z-2 P Фотоволтаичен Прекинувач За Соларна Енергија, Мали Системи За Производство На Електрична Енергија Спецификација : Карактеристики : 1. Обезбедете заштита од преоптоварување, заштита од краток спој за ЕДНОНАСОЧНО коло или опрема. 2. Куќиште отпорно на пламен со високи перформанси, огноотпорност и не е лесно за носење. 3. Висок капацитет на кршење до 6ка. 4. Висока чувствителност, брз одговор. 5. Силна компатибилност, работен век. Спецификација : Модел : DZ47-63 Z - 2p Број на столбови : 2p Номинален напон : 500v Номинална струја : 20a Капацитет На Кршење : 6ka Механички живот : 20000 пати метод На Сопнување : Прекумерна Тежина : Прибл. Список На Пакети 178g/6.3 oz : 1 x Прекинувач Обезбедува заштита од преоптоварување, заштита од краток спој за ЕДНОНАСОЧНО коло или опрема. Куќиште отпорно на пламен со високи перформанси, огноотпорност и не е лесно за носење. Висок капацитет на кршење до 6ка. Висока чувствителност, брз одговор. Силна компатибилност, работен век.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата