.

.

Холи ЕФИ 550-Холи ЕФИ Терминатор Гм Генерал В ЛТ Доцна Комплет За Директно Инјектирање

Холи ЕФИ 550-Холи ЕФИ Терминатор Гм Генерал В ЛТ Доцна Комплет За Директно Инјектирање

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Гм Лс И Лт Контрола На Телото На Гас Со Жица (Само Терминатор Х Макс). Интегрирано најавување на податоци на Рачната SD Картичка 3. 4 Излези" Земја, PWM-за додатоци како што се; вентилатори, контрола на засилување, азотна контрола, Комплет ЗА IAC и многу повеќе. Вградени Дијагностички LED ДИОДИ за : Ecu Power "Работи На Моторот" Статус на Широкопојасен Опсег "Tps Calibration" € "Crank Signal" Cam signal "VVT Статус" контрола На Пумпата " и DI Инјектори.Нема Контрола На Погон по Жица Или Пренос; преземете ја контролата врз вашиот gm Gen V LT1, L83 или l86 мотор со Терминатор X! Не се задоволувајте со фабричко ЕКУ СО тежок интерфејс за подесување кога ќе можете да имате целосна контрола врз вашиот мотор, стратегии за гориво за самостојно учење и докажаната технологија за победа На Трката На Холи ЕФИ по цена погодна за буџетот! Терминатор Х има учење за гориво во реално време, интегриран сензор за мапи од 1 бар и четири програмабилни влезови и излези. Азотна Контрола" Еден Канал На Влажни Или Суви, Прогресивни или Непрогресивни, Богати/Посни Безбедности и ЦЕЛНА Затворена ЈАМКА АФР. Ова ќе ви помогне да изберете кој комплет ви е потребен за вашиот мотор. лцд-рачниот екран на допир содржи лесен за употреба волшебник за калибрација, како и функции за подесување и прикажување на мерачот. Терминаторот X доаѓа целосно натоварен со основни мапи за вообичаени комбинации на мотори LT за да ве извлече од гаражата и брзо на пат/патека. Вклучени приклучоци за темперамент на моторот директно во фабриката lt di инјектор под темперамент.5€ рачно го активира вашиот мотор за кратко време со волшебник за калибрација чекор-по-чекор. Gm 4l60 И 4l80 Контрола На Пренос (Терминатор X Макс Само). 4 Влезови - € " 12v, Земја, 5v и Фреквенција, за работи како што се дополнителни сензори за притисок или активирачи за азотно активирање или транс сопирачка (Влезовите За Притисок На Горивото и Маслото се претходно прекинати). Сите комплети Gen V LT Terminator X ќе доаѓаат со надворешен Контролер За Директно Вбризгување На Бензин, што му овозможува на крајниот корисник да контролира и прилагодува, фабрички инјектори, Gm Gen V LT Променлив Тајминг На Вентилот (VVT) и фабрички пумпи за гориво. Вклучен е и водечкиот во индустријата на Холи ЕФИ, лесен за употреба софтверски пакет кој овозможува целосен пристап до лаптоп за напредни корисници.; Приклучете и играјте gm gen V LT контрола на моторот, вклучувајќи gdi и vvt поддршка. Бесплатен Софтвер ЗА Подесување ЕФИ за целосна контрола на вашата електрана Терминатор Х. Напредни Табели" 4x 1d Маси, 1x 1 D На Менувач Маса, 4x 2d Маси, 1x 2 D На Менувач Маса. Вграден Во Сензор за МАПИ со 1 лента, вклучени адаптери за вакуумско црево (1/8-ми " 1/4 и 3/16-ти) - или за Зголемени апликации, можете да го оневозможите внатрешниот сензор за карта и да користите Надворешен Сензор ЗА МАПА НА LT, темпераментот доаѓа со прекинат конектор, правејќи го. Раните сензори имаат 4-пински конектор, додека доцните сензори имаат 3-пински конектор. Овозможувајќи ви да ги идентификувате Сите Критични проблеми со моторот на прв поглед.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата