.

.

Сонце Нула Медисон Соба Затемнување Громет Завеса Панел, 54 x84

Сонце Нула Медисон Соба Затемнување Громет Завеса Панел, 54 x84

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Сонцето Нула медисон соба затемнување панел носи стил и енергетска ефикасност во секој дом. Ткаениот цврст дизајн со лесен за закачување громет-топ нуди класичен стил кој се вклопува во секој декор во просторијата, истовремено намалувајќи ја светлината и бучавата за подобар сон; помогнете да го одржите вашиот дом поладен во лето и потопол во зима. Панелите за Затемнување на просторијата се направени од материјали кои ја намалуваат светлината и значително ја затемнуваат просторијата. Некоја светлина ќе се покаже. Овие материјали не дозволуваат поглед преку и да се обезбеди целосна приватност. Колку е потемна бојата толку се подобри можностите за намалување на светлината. Продадени поединечно. Висат на прачка до 1,5" во дијаметар. Полиестер. Перење. Увезени. Технологијата За Затемнување на просторијата блокира несакана светлина додека ја подобрува приватноста. Енергетски ефикасниот дизајн ја намалува загубената енергија низ вашите прозорци до 25 проценти. Термичките својства помагаат да се задржи летната топлина и зимскиот студ надвор од вашиот дом. Намалувањето на бучавата до 25 проценти ви помага да добиете позвучен, понепрекинат сон. Вградените метални шипки одговараат на шипки за завеси со дијаметар до 1,5". Секој панел се продава одделно. Завеса прачка не се вклучени. Можеби ќе биде потребна двојна прачка за слоевитост.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата