.

.

Спектар Премиум Ма Масовен Проток На Воздух Сензор

Спектар Премиум Ма Масовен Проток На Воздух Сензор

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Спектра премиум масовен сензор за проток на воздух изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изработка. Ние произведуваме сензор за масовен проток на воздух за речиси секој автомобил на патот денес. Нашите сензори за масовен проток на воздух имаат програмабилна керамичка плоча направена од премиум силиконски слој за заштита од тешки флуктуации на температурата под хаубата и вибрации на патот. Оптималниот дизајн на колото овозможува побрз одговор на сигналот и конзистентност со употреба на нови сензори за термометар со отпорност на платина. 100% Нови, без Основни Трошоци. Керамичката плоча обезбедува сигурен напон за да се елиминираат проблемите со грубо мирување на моторот. Темите на платинестиот конектор го намалуваат бројот на точки за поврзување за побрза реакција на промена. Секој нов сензор е тестиран на пат за да се обезбедат перформанси во реалниот свет и да се потврди дека секој дизајн ги исполнува високите стандарди За квалитет На Спектра Премиум. Фит тестиран на истата апликација за возило за која е развиена потврдувајќи од прва рака дека дизајнот се вклопува правилно и може лесно да се инсталира. Одговара Изберете : 2000-2001 ФОЛКСВАГЕН ЏЕТА 4 Цил 1,8 Л 2000-2001 ФОЛКСВАГЕН ПАСАТ 4 Цил 1,8 Л 2000-2001 АУДИ тт 4 Цил 1,8 Л 2001 ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 4 ЦИЛ 1,8 Л 2000 АУДИ А4 4 Цил 1,8 Л 2000 фолксваген гти 4 Цил 1,8 л И Повеќе - додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата