.

.

Ерин Гејтс Од Момени Томпсон Брант Поинт Сина Рака Ткаени Волна Површина Килим 3'6 5'6

Ерин Гејтс Од Момени Томпсон Брант Поинт Сина Рака Ткаени Волна Површина Килим 3'6 5'6

DEN 1584.00

Количината на стоката
Това е достапна

Задебелени линии на оваа традиционална област килим прават суптилна изјава со лента. Хоризонталните ленти од сина, сива и слонова коска го минуваат правоаголното поле на килимот во различни ширини што ги трансформираат нормите на традиционалните линеарни обрасци. Природните волнени влакна убаво се држат под густ сообраќај додека рачно ткаената изработка додава вистински занаетчиски допир на оваа украсна покривка. Внатрешен Килим. Произведено Во Индија. Рачно Ткаени. Материјал : 100% Волна. Ниска Висина На Купот : 0,1".

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата