.

.

PSI 208CC мијалник за притисок на гас

PSI 208CC мијалник за притисок на гас

DEN 4287.84

Количината на стоката
Това е достапна

Се сеќавате кога вашата патека не беше покриена со слој нечистотија и варовник? WEN 3100 PSI мијалник за притисок експлодира несакана нечистотија за да ја врати чистата и чиста површина што се крие под нив. Моќниот 208 CC 4-мозочен мотор OHV мотор пумпи 2,5 литри во минута. Цревото од 30 стапки дава далеку опсег на дострел, додека тркалата од 12 инчи обезбедуваат лесна подвижност низ најразлични терени. Конекцијата за брза промена го поедноставува процесот на префрлување од млазницата во млазницата. Поп на млазницата со сапун за чистење автомобили, РВ и чамци. Настрана од млазницата со сапун, овој пакет вклучува и 0 °, 15 °, 25 ° и 40 ° млазници за да се задоволат потребите на различни проекти со различни големини и сензибилитети на површината. Истурете до 32 течности на детергент во резервоарот за сапун од бродот за да обезбедите дополнителна моќ за чистење за тешки работни места. И затоа што тоа е производ на WEN, вашата набавка доаѓа поддржана од двегодишна гаранција, пријателска линија за помош на клиентите и национална мрежа на квалификувани услуги за услуги. Нека тој автопат сјае како нов со WEN 3100 PSI машината за притисок. Се сеќавате кога имавте сигурен мијалник за притисок да ја извршите работата за вас? Запомнете Вен. WEN 3100 PSI 208 CC мијалник за притисок на гас : Моќен пумпа за мотори на OHV со 4-удар на 208 CC 2,5 литри во минута. Вклучува 5 млазници за брзо поврзување : 0-степени, 5-степени, 25 степени, 40 степени и сапун. Аксијалната камера пумпа обезбедува сигурен спреј додека го максимизира животниот век на единицата. 12 "Тркала обезбедуваат лесна подвижност низ различни терени. Вклучува засилено црево од 30 метри, резервоар за сапун од одборот, пиштол за спреј за брзо поврзување и двегодишна гаранција. Модел# PW31.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата