.

.

Милји низок кревет кревет за деца, близнак над близнаци, црна

Милји низок кревет кревет за деца, близнак над близнаци, црна

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Близнакот на Елм и Оук Мајлс над креветот со близнаци е омилен за сите времиња кога станува збор за решение за заштеда на простор за заштеда! Изработен со силен и цврст метал, креветот на милји воведува форми и функции во спалната соба со својата рационализирана силуета. Со привлечност за индустриски мансарда, овој кревет кревет има помала висина од просечниот кревет за кревет, што го прави идеален за помали простори. Изградени со потребите на вашето дете, овој кревет кревет доаѓа со обезбедена скала што е интегрирана во рамката, позајмувајќи рака кога е време да се скокне. Милјите вклучуваат и 12,5â целосна должина чувари за да се обезбеди најголема безбедност за врвниот сон за спиење. И горниот и долниот кревет вклучуваат обезбедени метални летви кои целосно ги поддржуваат душеците (не се вклучени) без да бараат дополнителна основа. Овој компактен и вселенски кревет кревет е дизајниран да биде одличен придружник за спиење за деца, тинејџери и возрасни, бидејќи доаѓа во комбинации со различни големини што одговараат на секоја потреба таму. Еве до добро изработен кревет за кревет! DHP милји со низок кревет за деца, близнаци над близнаци, заштеда на црн простор помлад кревет кревет : дизајниран да го максимизира просторот за спална соба за деца, овој модерни кревети со низок профил е совршена големина за деца со низок до приземјето како а Дното легло и лесно може да се достигне горниот кревет. Изградена за безбедност : Рамката за кревети во креветот вклучува интегрирана скала со 3 чекори и 12,5 "заштитна железница за безбедност на горниот кревет. Собрани димензии : 77,5" L x 41,5 "W x 54" H. Максимална граница на тежина : Топ кревет : 200 фунти, дното на креветот : 250 фунти . Не е потребна пролет за кутии : Метални лекови со тешки метави го поддржуваат вашиот душек без потреба од пролет на кутии. Обезбедените летви и подигнати страни го одржуваат вашиот душек на место и спречуваат да се лизга. Одговара 2 душеци со големина на близнаци 6 "(продадени одделно). Цврста конструкција : Силна метална структура создава стабилна рамка за кревет во платформата за да издржи секој ден употреба од страна на деца големи или мали. Премиум во прав обложен метал финиш обезбедува мазна и подолга завршница што штити од Корозија, 'рѓа. Собрание без стрес : Сите алатки и упатства се вклучени и лесни за следење. Добијте одговори на сите ваши прашања со поддршка на клиентите 7 дена неделно по телефон, е-пошта или разговор. Лесно нарачајте делови преку Интернет или по телефон. Уживајте во А. Уживајте во 1 година ограничена гаранција.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата