.

.

Компанија за безжични ланци на синџири Quik Grip Truck Tire, #QG2247CAM

Компанија за безжични ланци на синџири Quik Grip Truck Tire, QG2247CAM

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Quik Grip Традиционален ланец за врски во стил на скалила е произведен во спецификациите на NACM (Национално здружение на производители на ланец). Камките се парчиња печат челик кои се поставени на надворешната железница (ланец) на синџирот на гуми. Копчето за клучеви на камерата овозможува да се вметне и свртена алатка што се зафаќа во ланецот. Алатката CAM # QG20095 се снабдува во секоја торба. Не се потребни затегнувачи на ланецот. Не се среќава со С.А.Е. Барања за класа "s " Ве молиме Забележете : Синџирите треба да бидат опремени за гуми пред вистинската употреба. Подготовката може да биде под влијание на возраста на гумата, производителот на гуми и/или типот на шарата. Синџири за гуми со камиони со камлови : Лесен за употреба. Издржлива конструкција. Оваа ставка одговара на следниве големини на гуми : 275/80-24.5, 285/75-24.5.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата