.

.

Контрола на суспензијата Собранието На Раката И Топката Се Вклопува Субару Импреза

Контрола на суспензијата Собранието На Раката И Топката Се Вклопува Субару Импреза

DEN 4174.88

Количината на стоката
Това е достапна

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Scion FR - S : 2013, 2014, 2015, 2016 Subaru BRZ : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Субару Импреза : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Subaru WRX STI : 2013, 2014 SUBARU WRX : 2012, 2013, 2014 Toyota 86 : 2017, 2018, 2019, 2020.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата