.

.

Трговска Марка Ликовна Уметност Корал бореалис први Платнена Уметност до јуни Ericка Вес

Трговска Марка Ликовна Уметност Корал бореалис први Платнена Уметност до јуни Ericка Вес

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : јуни Ericка Вессубјект : Апстрактен Стил : Индустриски Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има розови и кафени дамки на боја што исполнуваат апстрактна композиција. Истакнати Бои : Бела, Тен, Розова, Жолта Светската Уметничка Група е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. розови и кафени дамки на боја пополнување на апстрактен состав.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата