.

.

Мелинда Хипшер „Зелен снежен човек со птица“ платно

Мелинда Хипшер „Зелен снежен човек со птица“ платно

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Мелинда Хипшерјебјект : Сезонал Стил : Сезонски прооден вид : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има приказ на снежен човек . Истакнати бои : бела, зелена, светло сина, црна, тиркизна, сива. Лиценцирањето на уметноста може да биде сеприсутен концепт, но можеме да ве увериме дека сме единствени на секој начин. Започна како страст кон уметноста од страна на нашиот основач и извршен директор, Jackек Апелман и прерасна во една од водечките компании за комерцијални лиценци во светот. Различните стилови и медиуми од над 800 уметници во нашата архива го рефлектираат Jackек и неговите вработени што некогаш го прошируваат интересот за дводимензионални слики . Гикле (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува бесмислена презентација на готовото сликарство . без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стилот, ликовната уметност во трговска марка нуди разновидност на висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што ќе биде Сигурно го надополнуваат секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Уметник : Мелинда Хипшер. Предмет : Сезонски. Стил : Сезонски.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата