.

.

Трговска марка ликовна уметност „кафе пауза x“ платно уметност од Кетлин Пар МекКена

Трговска марка ликовна уметност „кафе пауза x“ платно уметност од Кетлин Пар МекКена

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Кетлин Пар МекКеннасубјект : Cuisinestyle : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има чаша кафе покрај три колачиња со отпечатоци. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кетлин Пар МекКена „Кафе пауза x“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата