.

.

Слим за пливање на момчињата Стернс, пливање и животен век

Слим за пливање на момчињата Стернс, пливање и животен век

DEN 479.84

Количината на стоката
Това е достапна

Чувајте ги вашите деца безбедни со Стернс, пливањето за капење на момчињата и lifeивотот. Одобрено од американската крајбрежна стража за употреба во базен, плажа, па дури и на брод, овој костим за капење е дизајниран за деца помеѓу 30 фунти и 50 фунти. Има затворање на патент за лесен пристап и има издржлива конструкција со 45-плус со рејтинг. Стеарнс пливање n 'плови момчиња костим за капење и животен век : костим за капење и американска крајбрежна стража ја одобриле животната патека во една. Одлично за употреба во базенот, на плажа, па дури и на брод. Ултравиолетова заштита 45-плус UPF. Одговара на деца 30 фунти - 50 фунти. Удобна и издржлива конструкција. Лебдечки костум за капење има затворање на патент. Вклучува упатство за тоа како да го научите вашето дете да лебди со уред за лична плови. Вклучува упатство за тоа како да бидете сигурни дека уредот за лична плови на вашето дете се вклопува правилно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата