.

.

Поларис Инди Траил РМК 544ЦЦ 12В Батерија За Замена На Моторни Санки-Ова Е Замена На Брендот АЈЦ

Поларис Инди Траил РМК 544ЦЦ 12В Батерија За Замена На Моторни Санки-Ова Е Замена На Брендот АЈЦ

DEN 939.04

Количината на стоката
Това е достапна

Ajc® замена компатибилен Со Polaris 550 Инди Патека RMK 544 CC Моторни Санки Батерија. Фабрички активирана, оваа батерија пристигнува целосно запечатена, наполнета и подготвена за акција. Одржување слободен агм технологија, нема потреба да додадете киселина или вода некогаш. Точната замена на ОЕМ гарантирано ќе се вклопи лесно и прецизно. Пп случај со големо влијание за максимална отпорност на вибрации. Изграден за да се справи со она што патот, нечистотијата, снегот и водата можат да го исчистат. ИНФОРМАЦИИ ajc® Замена Powersports Батерии. Напон : 12в.Капацитет : 14ах. Ладно Чудење Засилувачи : 210. Поларитет : +/ -. Терминал : Б. Димензии : Л 5.28 х Ш3, 54 х Ч 6.54 инчи. Тежина : 10,64 килограми. ВАЖНО : мора повторно да го користите : вашиот постоечки каблирање и хардвер. Тоа се само батерии за замена. ЗАБЕЛЕШКА : ваша одговорност е да потврдите дека батериите што се нарачуваат одговараат на батериите во вашата единица пред да ја поставите вашата нарачка. Ние не сме одговорни за неточни нарачки. Одрекување : нашите производи не се поврзани или овластени од Поларис. ПРЕДНОСТИ НА AJC® ЗАМЕНА НА БАТЕРИИ Со Висок квалитет, ниски трошоци за замена на батерии за илјадници уреди. AJC батериите се точни oem замени загарантирани да се вклопуваат лесно и прецизно. Милиони батерии се продаваат на глобално ниво. Поддржан од лесни 30-дневни приноси и 12-месечна гаранција. SLA БАТЕРИЈА НЕГА Надополнување батерии по секоја употреба за да се спречи пад на перформансите. Избегнувајте целосни празнења. Периодично проверувајте ги терминалите за знаци на корозија или друго абење што може да предизвика дефект. Секогаш чувајте ја батеријата целосно наполнета. Чувајте ја батеријата на ладно и суво место (68°F/20°C). Рециклирајте ги батериите, не фрлајте. AJC ATX14 AH ГО ЗАМЕНУВА YTX14 AH-BS. YTX14 AH. ИБ14А-А1. ИБ14А-А2. YTX14 AHBS. ИБ14-А2. ИБ14-Б2. GTX14 A-12 B. GTX14 A-BS. GTX14 ABS. ATX14 AHBS. 14АХ-БС. GTX14 AH-BSFP. XTAX14 AH-BS. ДУРАГМ-15-САД. ЦИЛ10003. ЦИЛ10014. Х2-15. CYLA14 AHBSXTA. CYL14 A2 XT. CYL14 AA2 XT. BTX14 AH-BS. М00001-00000. ЕТХ15. ЕТХ-15. ДТХ15. SC14 AHBS. SC14 AHFA. FAYTX14 AH-BS. ЦИТХ14АХ-БС. STX14 AH-BS. EBX14 AH-BS. E14А-4. WPX14 AH-BS. 12В14-А2. СП15. МБТХ14АУ. M72 H4 A. M62 H4 A. GTX14 AHBS. ПТХ14АХ-БС. ПТКС14АХ. GTX14 AH-BS. АПТХ14АХ. АПТХ14АХ-БС. УМКС14АХ. УМКС14АХ-БС. ES14 AHBS. CTX14 AH. ЦТХ14АХ-БС-ФА. ЦТХ14АХ-БС.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата