.

.

Лумино Дома Дијатомејска Земја-Одделение За Храна-Миленичиња И Луѓе - Оз

Лумино Дома Дијатомејска Земја-Одделение За Храна-Миленичиња И Луѓе - Оз

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Лумино дијатомејската земја за домашни миленици и луѓе ви овозможува да ги споделите придобивките од дијатомејската земја со вашите омилени четириножни пријатели. Посипете една лажичка од нашиот производ од нашите 9 мл. Канистер во водата на вашето домашно милениче за најдобри резултати. Нашата дијатомејска земја е помалку од 2% микрокристална аморфна силика, што резултира со фина, прашкаста текстура и природни минерали во трагови кои обезбедуваат корисни микронутриенти.земја на потекло : соединети држави млечни производи бесплатно : даис без глутен : да без пченица : да без квасец : јесизе : 9 озпак од : 1 единица за продажба : секоја состојка : 100% свежа вода;дијатомејска земја од одделение за храна. Тој е незагреан аморфен;некристален;силициум диоксидкеј зборови : детоксикација;диета;јадење;здравје;цревни;микронутриенти;Минерали Без Глутен. Млекарница Слободен. Квасец Слободен. Пченица Слободен. Веган.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата